Зубчасті передачі з високою навантажувальною здатністю були розроблені в СРСР доктором технічних наук М. Л. Новіковим.
Зачеплення являє собою опукло-увігнуте кругловинтовое зачеплення з початковим дотиком в точці або по лінії, розташованої в торцевому перерізі коліс.
Передача Новікова між паралельними осями може бути виконана тільки косозубой або шевронной з кутом βд= 15 – 30°. Профіль зубів передач Новікова повинен мати кругову форму в осьовому перерізі фрези. Таке профілювання інструмента вимагає виготовлення спеціальних фрез для кожного кута βд нахилу зубців колеса.
Переваги зубчастих передач з зачепленням Новікова:
підвищена контактна міцність зубів, за рахунок використання зачеплення увігнутого профілю з опуклим ( приведений радіус кривизни визначається сумою радіусів кривизни профілів );
перекриття в передачах Новікова забезпечується тільки за рахунок осьового перекриття, тому висота зубів може бути досить малою, що забезпечує високу згинальну міцність зубів ( у цілому, за приблизними оцінками, навантажувальна здатність передач Новікова в 2-3 рази вище, ніж косозубих евольвентних передач з однаковими розмірами);
точкове зачеплення (пятиподвижная кінематична пара) забезпечує в передачах з зачепленням Новікова меншу чутливість до монтажних похибок.
| Основні атрибути | |
|---|---|
| Стан | Новий |
| Виробник | Львівський інструментальний завод |
| Країна виробник | Україна |
| Тип | Фреза |
| Конструкція | Цілісна |
| Матеріал ріжучої частини | Швидкорізальна сталь |
| Діаметр робочий | 90 мм |
| Довжина загальна | 80 мм |
| Довжина робочої частини | 75 мм |
- Ціна: 3 200 ₴


