За твердістю Кубічний нітрид бору перевершує всі абразивні матеріали, крім алмазу. Його твердість у 4 рази більша за твердість електрокорунду і в 3 рази — карбіду кремнію.Завдяки високій твердості та низькому коефіцієнту тертя шліфування швидкорізальних сталей виробами з Кубічного нітриду бору здійснюється високопродуктивно та якісно без фазових та структурних змін у поверхневому шарі.
Не менш важливою властивістю кубічного нітриду бору є його хімічна інертність під час взаємодії з металами. На противагу алмазу і карбіду кремнію він інертний до заліза - основі більшості металів і залізовуглецевих сплавів, що знижує дифузійний і адгезійний знос зерна, - виключає схоплювання його при взаємодії з оброблюваним матеріалом і тим самим запобігає засолюванню, знижує сили різання і знижує сили різання. Завдяки меншій, ніж у алмазу, схильності до хімічної взаємодії, високої твердості та термостійкості, при обробці швидкорізальних сталей Кубічний нітрид бору має високу ріжучу здатність, більш високу продуктивність і зносостійкість, ніж алмаз. Це дуже цінною особливістю використання виробів з кубічного нітриду бору.
Зносостійкість кубічного нітриду бору при обробці швидкорізальних та інших інструментальних сталей перевершує зносостійкість будь-яких абразивних матеріалів, у тому числі і алмазу, завдяки високій твердості та термостійкості, низькому коефіцієнту тертя, а також хімічній інертності до заліза та сплавів на його основі. Зносостійкість кубічного нітриду бору тим вища, що більша твердість інструментальної сталі. При шліфуванні швидкорізальних сталей зносостійкість кубічного нітриду бору вище зносостійкості алмазу в 5-10 разів, а електрокорунд - в 150-200 разів, що забезпечує високу точність обробки і мінімальне биття ріжучих кромок інструменту, що обробляється.
Таким чином, КНБ(ельбор) значно перевершують звичайні абразивні матеріали за твердістю, зносостійкістю, абразивною здатністю, теплопровідністю та хімічною стійкістю, тобто за всіма основними показниками, що визначають якість і працездатність будь-якого інструментального матеріалу, в тому числі і абразивного. Сприятливе поєднання механічних, хімічних та теплофізичних властивостей та геометричних параметрів зерен КНБ роблять його найкращим абразивним матеріалом для обробки інструментальних сталей, особливо швидкорізальних.
| Основні атрибути | |
|---|---|
| Стан | Новий |
| Виробник | Полтавський алмазний інструмент |
| Країна виробник | Україна |
| Обробка матеріалу | Метал, Загартована сталь |
| Вид обробки | Шліфування |
| Діаметр зовнішній | 200 мм |
| Діаметр внутрішній | 51 мм |
| Товщина | 12 мм |
| Зернистість | 100 |
- Ціна: 7 850 ₴



